21 lipca 2024

Gniazda VGA przydają się wszędzie tam, gdzie wykorzystywane jest przesyłanie obrazu, np. do monitorów, telewizorów oraz projektorów. Dzięki możliwości zamontowania takiego portu w ścianie procedura staje się znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza, zaś wnętrze nie traci na walorach estetycznych.

Różne porty do przesyłania obrazu

W dzisiejszych czasach większość z nas korzysta z kilku różnych urządzeń elektronicznych na przemian. Nierzadko również łączymy je ze sobą, przesyłając dźwięk lub obraz pomiędzy telefonem, tabletem lub laptopem a sprzętem posiadającym większy ekran, np. telewizorem czy projektorem. Możemy to robić przy pomocy rozmaitych złącz, np. DVI, VGA, HDMI czy DisplayPort. Część z nich to złącza analogowe, zaś pozostałe działają cyfrowo – wybór zależy od tego, jakie wtyczki posiadają wykorzystywane przez nas sprzęty.

gniazdo VGA HDMI

Do czego służą puszki podłogowe?

Puszki podłogowe to udogodnienie używane przede wszystkim w obiektach wyposażonych w podłogę techniczną, zwaną również podniesioną. Jej charakterystyczną cechą jest pusta przestrzeń, w której można umieszczać różnego typu instalacje. W puszkach często znajdują się gniazda elektryczne, dzięki czemu możemy podłączać swoje urządzenia elektroniczne w każdym miejscu w pomieszczeniu. Puszka podłogowa sprawia, że mamy do dyspozycji gniazdka zlokalizowane nie tylko w ścianach, ale również w podłodze, co przydaje się we wszystkich tych wnętrzach, w których elementy wystroju i wyposażenia znajdują się na środku przestrzeni. Zwykle są to biura (zwłaszcza typu open space), jednak coraz częściej zdarza się to także w bardzo dużych pomieszczeniach mieszkalnych, np. salonach w domach o sporym metrażu.

Gniazda VGA – do czego się przydają?

Gniazda VGA (inaczej D-sub, czyli złącza 15-bolcowe żeńskie) to gniazda analogowe znajdujące zastosowanie przede wszystkim do podłączania kineskopowego monitora CRT oraz większości paneli LCD i służą do przesyłania sygnału wideo. Sprawdzają się więc zarówno w biurach i placówkach edukacyjnych, jak i w prywatnych domach i mieszkaniach.

Gniazdo VGA natynkowe do nowoczesnego domu

Zamiast kupować przestarzałe, trudne w instalacji gniazdo VGA do lutowania, lepiej postawić na nowoczesne gniazdo Mosaic VGA, które można wykorzystać w puszce podłogowej. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzu, które posiada duże walory estetyczne – dzięki dyskretnym umieszczeniu urządzenia w podłodze nie będzie zakłócało całej aranżacji. Najbardziej uniwersalnym pomysłem będzie kupienie podwójnego złącza, np. gniazda VGA HDMI, które będzie pasowało do wielu różnych sprzętów przeznaczonych do wyświetlania obrazu.

Show Full Content
Previous Laptop poleasingowy – czy sprawdzi się u programisty?
Next Jak sprawdzić czy wentylacja jest drożna?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Umowa faktoringu – jak uwolnić swoje środki i zabezpieczyć transakcje?

9 kwietnia 2019
Close