21 lipca 2024

Łóżeczko to miejsce, gdzie nowo urodzone dziecko spędzi najwięcej swojego czasu w pierwszych okresach życia. Poza kwestiami wygody i ergonomii powinno również zawierać elementy, które zaciekawią i zabawią malutkie dziecko. Wybór takich elementów nie jest prosty, ponieważ oferta różnego rodzaju karuzeli do łóżeczka jest ogromna, zatem jaką wybrać?

Wyposażenie łóżeczka

Poza zabawkami bardzo ważnym elementem są kocyki dla dzieci – które są odpowiedzialne za odpowiednią temperaturę podczas snu i zabaw w łóżeczku.  Najlepszym możliwym wyborem jest kocyk z naturalnych materiałów, jedną z takich możliwości jest kocyk bambusowy – naturalny i bezpieczny dla dziecka. Kocyk dla niemowlaka jest jednym z pierwszych elementów jakie powinny znaleźć się w łóżeczku aby, od samego początku chronić dziecko.

Karuzela dla niemowlaka

Dla niemowlaka w pierwszych tygodniach życia kluczowa jest obecność rodziców oraz zaspokojenie podstawowych potrzeb jak jedzenie czy sen. Wymaga to od rodziców poświęcenia ogromnej ilości uwagi oraz dużej cierpliwości, aby pogodzić wszelkie czynności związane z obowiązkami domowymi, pracą i jednoczesną opieką nad dzieckiem. Bardzo przydatna w takiej sytuacji staje się karuzela do łóżeczka. Podczas kiedy niemowlę nie śpi, obserwuje przestrzeń bezpośrednio nad sobą. Ze względu na wiek i brak koordynacji nie potrafi się jeszcze poruszać i spoglądać na boki. Właśnie dlatego karuzele montuje się bezpośrednio nad głową dziecka tak aby mogło ją zobaczyć. W pierwszych tygodniach warto zwrócić uwagę na które kolory czy kształty dziecko reaguje z zaciekawieniem i wykorzystać tę informację do wyboru odpowiedniej karuzeli.

Kolory jakie zazwyczaj dominują są jasne i spokojne – biel, błękit, zieleń co pozwala na pogodne i spokojne nastawienie dziecka. Również elementy które znajdują się na karuzeli powinny być miłe i łagodne – najlepiej uśmiechnięte aby dziecko czuło się z nimi komfortowo. Duża oferta sklepów z zabawkami ułatwi optymalny wybór.

Na jakie elementy montażowe zwrócić uwagę?

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na elementy montażowe oraz zakres i zasięg regulacji. W związku z tym, że karuzela jest montowana bezpośrednio nad głową dziecka powinna umożliwiać pewny i bezpieczny  montaż. Bardzo często zdarza się, że karuzela ma element wiszący, który ją uruchamia – w takim wypadku należy również upewnić się, że nie będzie on stanowił zagrożenia, a pewny i mocny montaż utrzyma karuzele nawet podczas mocnego pociągnięcia.

Show Full Content
Previous Jak walczyć z kacem?
Next Badanie EKG dla psów – kiedy je przeprowadzić? Jak przebiega?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Czym jest automatyka przemysłowa?

18 września 2019
Close