21 lipca 2024

Po spożyciu sporej ilości alkoholu, najczęściej następnego dnia dopada nas kac. Jak walczyć z kacem? Jak go wyleczyć? Czy istnieją jakieś domowe sposoby na tą dolegliwość?

Jak walczyć z kacem?

W zwalczaniu kaca bardzo ważne jest picie sporej ilości wody. Organizm potrzebuje uzupełnić minerały i witaminy, aby znów prawidłowo funkcjonować. Dobrym pomysłem będzie także spożywanie napojów izotonicznych, które są bogatym źródłem elektrolitów. Naturalne sposoby na kaca zyskują wielu zwolenników. Nieprzyjemne objawy złagodzić może sok pomidorowy, a także owoce cytrusowe.

Jak walczyć z kacem

Środki z apteki

W zwalczaniu kaca pomocne mogą okazać się także specyfiki z apteki. Składniki takich preparatów zazwyczaj prowadzą do szybszej przemiany metabolicznej alkoholu, dlatego objawy kaca zmniejszają się. Najczęściej w ich składzie znajduje się glukoza, kwas fumarowy, witamina C, wyciąg z opuncji, czy kwas bursztynowy.
Preparaty z apteki na kaca mają pomóc zwalczyć ból głowy, wymioty, nudności i żołądkowe problemy. Warto ich zażycie skonsultować z farmaceutą, zwłaszcza gdy na stałe przyjmujemy jakieś leki.

Zwalczanie przykrych dolegliwości związanych ze spożyciem nadmiernej ilości alkoholu jest możliwe. Warto pamiętać o domowych sposobach, piciu dużej ilości wody, czy jedzeniu lekkostrawnych posiłków. Jeśli te metody zawiodą, warto udać się do apteki, gdzie farmaceuta poleci nam skuteczne preparaty na zwalczanie kaca. Osłabiony organizm potrzebuje dodatkowej porcji witamin i minerałów, aby mieć siłę walczyć z uporczywymi dolegliwościami.

2kc

Show Full Content
Previous Wieczne pióro czyli idealny prezent dla każdego
Next Łóżeczko dla niemowlaka – co powinno się w nim znaleźć?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Wilgoć w mieszkaniu, jak jej zaradzić?

18 kwietnia 2019
Close