20 maja 2024

Karta kredytowa wydaje się bardzo praktycznym oraz funkcjonalnym wypełnieniem naszego portfela, który posiada wiele zalet oraz kilka wad o których trzeba pamiętać i mieć je na uwadze. Wszystko co zostało stworzone można wykorzystać w korzyści dla nas samych, ale niestety można sobie zrobić krzywdę nieumiejętnie gospodarując określonym dobrem.

Zalety karty kredytowej

– Programy promocyjne i systemy zwrotów. Automatyczne członkostwo w programach rabatowych, które zapewnia większość kart kredytowych sprawia, że za zrobione przez nas zakupy, część wydanych przez nas pieniędzy trafi z powrotem na nasze konto. Ta “część” to czasami nawet kilkanaście, a może i nawet kilkadziesiąt procent.

– Brak konieczności korzystania z gotówki. Nie musimy troszczyć się o to czy posiadamy aktualnie gotówkę w portfelu. Całą operację płatniczą możemy wykonać za pomocą kart kredytowych. Technologia płacenia bezgotówkowo rozwija się bardzo dynamicznie oraz szybko i już teraz w większości sklepów oraz instytucji możemy opłacić wszystko z wykorzystaniem karty bezdotykowej.

Nie musimy się również martwić o walające się po torebce lub portfelu drobne. Nie interesuje nas problem “czy mogę być winna grosika”, a ni ty już nie musisz być tego grosika winny nikomu innemu. Ten aspekt kart kredytowych przyciąga najbardziej ze wszystkich zalet.

Wady karty kredytowej

– Trudniejsze zarządzanie budżetem. Nie widzimy ile wydajemy i nie widzimy upływu gotówki. Sprawia to, że nie kontrolujemy tego ile wydajemy co może doprowadzić nawet do debetu na naszej karcie kredytowej. Jest to duże niebezpieczeństwo z którym borykają się posiadacze kart kredytowych

Show Full Content
Previous Doskonałe pesto. Jak je przyrządzić?
Next Dysk twardy – niezastąpione urządzenie do zapisu danych

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Dotacje unijne 2019 – co zrobić, aby dotrzymać dotację z Unii Europejskiej?

29 lipca 2019
Close