20 maja 2024

Najwięksi dystrybutorzy napojów izotonicznych próbują wmówić nam, że możliwe jest odchudzanie bez jakiegokolwiek wysiłku. W tym celu podsuwają nam pod nos produkty teoretycznie bez kalorii o niskiej szkodliwości dla organizmu. Jednak reklama kłamie, bo napoje zero są tak samo szkodliwe, jak ich poprzednicy.

Dlaczego napoje zero uchodzą za zdrowe?

Jest to spowodowane nachalną propagandą telewizyjną i sprytną manipulacją ze strony największych producentów. Napoje izotoniczne kreuje się jako te pozbawione cukru. W związku z tym przylgnęła do nich łatka fit. Prawda jest jednak zupełnie inna. Napoje bez cukrowe są produkowane na bazie słodzików, a te sieją takie samo spustoszenie w organizmie, jak cukier. Różnica jest tylko taka, że na zgubne skutki ich zażywania trzeba poczekać nieco dłużej.

Kto sięga najczęściej po napoje tego typu?

Zwolennikami napoi zero są przede wszystkim nastolatki. Dla nich takie kwestie jak utrzymanie atrakcyjnego wyglądu i odchudzanie się są naprawdę kluczowe. Młode dziewczyny naiwnie wierzą, że reklamowane marki są praktycznie bez kalorii. Wynika to chyba z faktu, że tak jest im po prostu wygodniej. Poza tym panuje opinia, że wspomniane napoje polepszają koncentrację.

Jaka jest prawda o napojach zero?

Dosyć brutalna, gdyż przedawkowanie tych produktów może skutkować problemami z sercem, chorobą płuc i nawet niewydolnością nerek. Mitem jest też to, że przyśpieszają odchudzanie. To wierutna bzdura. One są raczej przyczyną, przez którą następuje wzmożony przyrost wagi. Przez nie też coraz więcej osób zapada na cukrzycę typu 2, ale ich dystrybutorzy raczą tego nie zauważać.

Show Full Content
Previous Jakie cechy musi mieć komputer do gier?
Next Domowe sposoby na walkę z katarem

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Jak zacząć walkę o niepłacone alimenty?

22 marca 2019
Close