18 maja 2021

Przy zmiennej pogodzie bardzo łatwo o przeziębienie, które nieleczone może przerodzić się w coś dużo gorszego. Rozwojowi choroby można jednak zapobiec. Wszystko to bez drogich leków z apteki. Tylko jak?

Naturalne antybiotyki

Domowe sposoby na katar i przeziębienie są bardzo skuteczne. Najlepszy jest domowy antybiotyk. Lekarstwo jest w pełni naturalne, dostępne bez recepty i nie obciąża organizmu. O czym mowa? O syropie z czosnku. Rozgnieciony czosnek miesza się z mlekiem i miodem. Mieszanka ta, pomaga nie tylko na katar, ale też na ból gardła. Można używać jej także po to, by podnieść naturalną odporność organizmu.

Domowe sposoby na witaminę C

Najbardziej znanym lekarstwem jest syrop z cebuli. Wystarczy pokroić dużą cebulę w kostkę i posypać ją cukrem. Po kilku godzinach, cebula puści dużo soku. Nie jest to może najsmaczniejsze lekarstwo, ale jest bardzo skuteczne. Zawiera w sobie ogromną ilość witaminy C. Jest ona dużo większa niż w cytrynie.

Domowe parówki

Jeśli jednak najbardziej przeszkadza nam zatkany nos, to powinniśmy zrobić sobie parówkę. Polega ona na zagotowaniu wody z kilkoma kroplami olejków eterycznych (np. sosnowego) lub bez nich. Kiedy woda zaczyna intensywnie parować, należy ściągnąć garnek z ognia. Wystarczy pochylić się nad powierzchnią wody, a głowę zasłonić od góry ręcznikiem. Dzięki temu para będzie dostawała się do nosa i będzie go udrożniać. Jest to domowy sposób, który nie wymaga specjalnego sprzętu. Można też użyć profesjonalnego inhalatora lub nebulizatora.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Następny wpis

Close

Ratujemy zalany komputer

3 kwietnia 2019
Close