13 czerwca 2024

Jeżeli chciałbyś skorzystać z funduszy europejskich i rozwinąć swoje przedsiębiorstwo, założyć własną działalność gospodarczą lub rozwinąć swoje gospodarstwo rolne to najwyższy czas, aby się tym zająć. Dotacje unijne 2019 to ostatni dzwonek na pozyskanie funduszy z wybranego programu operacyjnego, gdyż w 2020 roku kończy się realizacja strategi Europa 2020, a nowy budżet od 2021 roku może nie być już tak hojny i pozyskanie środków może okazać się trudniejsze. Co zatem zrobić, aby w ogóle ubiegać się o dotacje z UE? Przedstawiamy kilka najważniejszych kroków.

Najważniejsze kroki w drodze do otrzymania dotacji unijnej 2019

 Na początek najważniejsza sprawa, czyli cel. Musisz dokładnie określić, na co potrzebne Ci są środki i w jaki sposób je spożytkujesz. Na tym etapie bardzo użyteczny będzie biznesplan, w którym doprecyzujesz zakres planowanych działań, ramy czasowe oraz terenowe, na jakich będziesz chciał go realizować. Następnie musisz wybrać odpowiedni program. Dotacje unijne przyznawane są w ramach różnego rodzaju programów operacyjnych, dedykowanych odpowiednim obszarom gospodarki czy też przeznaczone dla beneficjentów spełniających określone kryteria. Po wybraniu odpowiedniego programu dowiedz się, jakie są terminy składania wniosków, a informacje te znajdziesz w odpowiednich instytucjach, które prowadzą nabór wniosków do danego programu operacyjnego.

Dotacje unijne 2019

Odpowiednia dokumentacja

Dalej zostaje Ci już tylko skompletować potrzebne dokumenty, wypełnić wniosek oraz złożyć komplet niezbędnych dokumentów w siedzibie instytucji. Ważne, abyś przyłożył się do wypełnienia wniosku, wszelkie informacje będą ważne podczas oceny merytorycznej i formalnej wniosku. Jeżeli masz wątpliwości czy dobrze wypełniłeś wniosek, możesz skorzystać z pomocy firmy konsultingowej, oferującej wsparcie w pozyskiwaniu funduszy europejskich. Doświadczeni specjaliści rozwieją Twoje wątpliwości i pomogą poprawnie przygotować niezbędną dokumentację. Po złożeniu wniosku pozostaje Ci oczekiwać na jego rozpatrzenie i wyniki. Jeżeli Twój wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, ostatnim krokiem do otrzymania funduszy jest podpisanie umowy z instytucją prowadzącą nabór.

Show Full Content
Previous Jak wybrać meble tapicerowane?
Next Długopis do tabletu jako sposób na promocję firmy

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Twój pomysł na pierwszy biznes? Warsztat samochodowy dobrym rozwiązaniem dla samozatrudnionych miłośników czterech kółek

12 września 2019
Close