18 kwietnia 2021

Xiaomi to marka, która znana jest na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza wypuszczaniu niezwykle już popularnych na rynku smartfonów, które to zdobyły ogromną popularność za sprawą bardzo dobrej jakości tych urządzeń, a przy tym ich niskimi cenami. Co ciekawe, smartfony Xiaomi jeszcze do niedawna nie były oficjalnie dostępne w Polsce, dziś już można je kupić (Xiaomi polska).

Smartfony Xiaomi na wagę złota

Ogromna popularność marki sprawiła, że każdy fan dobrych jakościowo produktów marzył o tym, by mieć smartfona. Wówczas najłatwiej i najtaniej było zamówić go bezpośrednio z Państwa Środka (Chin). Takie działania miały kilka zalet. Po pierwsze kupując smartfony w Chinach, omijało nas wiele obciążeń finansowych, takich jak np. podatek VAT, jak też lokalnych uwarunkowań. Telefony miały wiec od razu niższą cenę bazową. I choć w Chinach były już dostępne wersje z globalnym oprogramowaniem, to jednak często były one przerobione przez sprzedawcę urządzenia, które pierwotnie były przeznaczone na rynek chiński.

Tańsza alternatywa

Chińskie wersje smartfonów Xiaomi (oraz wersje chińskie, ale przerobione na wersje globalne) były dużo tańsze, wiele osób decydowało się na ich sprowadzanie (w tym m.in. do Polski). By jednak móc komfortowo korzystać ze sprzętów Xiaomi, konieczna była podmiana chińskiej wersji ich oprogramowania na wariant globalny. Takie działania były niezbędne, ponieważ bez nich bardzo często w ogóle nie można było korzystać np. z usług Google (poczta Gmail czy YouTube).

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Następny wpis

Close

Łóżeczko dla niemowlaka – co powinno się w nim znaleźć?

13 stycznia 2020
Close