13 kwietnia 2024

W związku z wszechobecną informatyzacją coraz więcej czasu spędzamy przed komputerem. Dziś wiele osób spędza w pracy przed nim cały 8 godzinny etat.

Ponadto należy pamiętać, że nie rzadko i w domach poświęcamy gro czasu przy nim. Spędzając tyle czasu przy komputerze możemy narazić się na wiele problemów zdrowotnych np. bóle kręgosłupa, pogorszenie widzenia.

W pracy biurowej komfortem jest dobra i wydajna stacja robocza. Nie możemy jednak zapomnieć o monitorach, które odgrywają istotną rolę podczas całego dnia pracy. Jaki ekran wybrać do biura i na co zwrócić uwagę podczas zakupu takowego?

Monitor do biura

Praca biurowa wymaga odpowiedniego skupienia i często ciągłego wpatrywania się w monitor. Dlatego tak ważne jest, by pracować na odpowiednim sprzęcie. Takim, który nie będzie zbytnio przemęczał np. naszych oczu. Dobry monitor pozwoli wydajnie pracować przez określony dzień roboczy. Praca biurowa w specyficzny sposób angażuje ciało do wykonywania zadania. Najbardziej mogą być narażone oczy i nasz wzrok, jednakże nie możemy zapomnieć o postawie i kręgosłupie, który przy źle dobranym monitorze również może ucierpieć.

Praca biurowa – wybierz odpowiedni monitor

Praca biurowa może być niezwykle męcząca także w aspekcie fizycznym. Może to mieć miejsce, kiedy pracujemy przy źle dobranym ekranie. Podczas zakupu takiego sprzętu do biura należy zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii. Będą to:
– możliwość regulacji wysokości i pochylenia ekranu
– rozdzielczość o parametrach w wysokości co najmniej Full HD 1920 x 1080 pikseli
– rozmiar monitora minimum 21-24 cale
– wbudowane głośniki
– marka, design
– cena – najtańsze monitory dostępne są już od kwoty 300 zł.

Show Full Content
Previous Wizażystka. Czym kierować się przy wyborze?
Next Depresja – częsta przyczyna samobójstw

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Odporność, ścieralność, cena. Na co zwrócić uwagę wybierając płytki kuchenne?

12 kwietnia 2019
Close