20 maja 2024

Obecnie soczewki kontaktowe są najlepszą alternatywą dla osób, które mają wady wzroku, a nie chcą nosić okularów. Dużą zaletą ich jest to, że są one niewidoczne dla ludzi oraz zapewniają pełen komfort widzenia. Wśród wielu dostępnych typów soczewek na miano najlepszych zasługują soczewki jednodniowe.

Rodzaje soczewek kontaktowych

Przed wyborem soczewek, warto zastanowić się na wyborem pod kątem uwodnienia, przepuszczalności tlenu oraz częstotliwości wymiany. Soczewki miesięczne oraz kwartalne w porównaniu z jednodniowymi służą do dłuższego stosowania oraz wymaga się od nich codziennej pielęgnacji oraz prawidłowego przechowywania w specjalnym pojemniku z płynem do soczewek. Ponadto każdego dnia koniecznie trzeba pamiętać o myciu ich powierzchni. Z kolei jednodniowe pozwalają na większy komfort w użyciu, ponieważ nie trzeba ich pielęgnować ani czyścić, a zużytą już soczewkę można wyrzucić do kosza. Na rynku ceny soczewek kontaktowych zależą od wymaganej korekcji. Urządzenia miesięczne jak i kwartalne w porównaniu z jednodniowymi są tańsze. Trzeba pamiętać o dodatkowych kosztach jakie one generują – czyli o płynie do dezynfekcji, regularnej wymianie i pojemniku do przechowywania.

Wada wzroku – a soczewka kontaktowa

Z kolei soczewka o wysokim poziomie uwodnienia jest najczęściej przeznaczona dla osób chorych, które mają problem z przesuszaniem się oka. Wartość DK/t oznacza przepuszczalność tlenu w danej soczewce. Niektóre z tych urządzeń przepuszczają więcej tlenu, co przekłada się na to, że można w nich spać. W soczewkach jednodniowych bądź miesięcznych nie wolno kłaść się do spania, a także drzemać, ponieważ przepuszczają one odpowiednią ilość tlenu oku tylko wtedy, gdy jest ono otwarte.

Wada wzroku to bardzo uciążliwa przypadłość z którą muszą się mierzyć osoby obciążone tą dolegliwością. Dzięki dostępnym soczewkom oraz innowacyjnym technologiom możliwe jest złagodzenie powstałych obciążeń.

Show Full Content
Previous Płatki owsiane w diecie
Next Laminowanie rzęs, hit za którym szaleją kobiety

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Podwyższony kortyzol, co to oznacza?

17 kwietnia 2019
Close