13 czerwca 2024

Wybór kamery sportowej jest dość trudny. Aby zakupić odpowiednią, należy zwrócić uwagę na pewne kwestie, które zaważą na satysfakcjonującym zakupie. Czym więc kierować się przy wyborze kamery?

Kamera GoPro: jak ją wybrać?

Najpopularniejsza kamera sportowa to kamera marki GoPro, która już od wielu lat dominuje n rynku. Nic dziwnego, ponieważ sprzęt tej firmy gwarantuje najwyższą jakość rejestrowania filmów wyczynowych, na przykład w górach, na śniegu, na torze wyścigowym i tym podobne.

Aby wybrać odpowiednią kamerę sportową, należy wcześniej określić swoje oczekiwania i potrzeby.

Po pierwsze, konstrukcja

Kupując kamerę sportową, warto na samym początku zwrócić uwagę na jej konstrukcję. Pod wodą przyda się z całą pewnością urządzenie wodoszczelne. W tym wypadku jednak należy sprawdzić, na jaką głębokość sprzęt można zanurzyć. Oprócz tego, kamery powinny być odporne na pył i wstrząsy.

Po drugie, mocowanie

Większość osób kupuje kamery sportowe, aby zamocować je na desce, kasku lub rowerze i ręce. To sprawia, że równie ważną kwestią jest także sprawdzenie, jakie opcje mocowania posiada wybrany model.

Po trzecie, rozdzielczość

Każdy chyba wie, że za wysoką jakość filmów, jakie kręci kamera sportowa, odpowiada jej rozdzielczość. Najlepiej więc wybrać taką, która oferuje możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K i 30 lub 60 klatek na sekundę. Ważne jest także, by kamera miała szerokie pole widzenia.

Istnieją także kamery w rozdzielczości Full HD, która daje nieco gorszą jakość niż 4K, ale jednocześnie urządzenia te są nieco tańsze.

Show Full Content
Previous Jak wykorzystać User-generated content?
Next Oleje, które nie nadają się do smażenia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Ból głowy, zmęczenie, apatia – jak rozpoznać cukrzycę?

29 marca 2019
Close