13 czerwca 2024

Piękna łazienka to marzenie każdego. W końcu jest to pomieszczenie, które służy nie tylko do codziennej toalety, ale także do relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu. Ładnie urządzone wnętrze z pewnością pomoże w relaksie. W jaki sposób urządzić piękną i funkcjonalną łazienkę? Oto kilka rad.

Idealnie dobrane materiały — glazura i terakota

Decydując się na materiały do łazienki, warto postawić na produkty wysokiej jakości. Glazura, czy terakota z górnej półki posłuży znacznie dłużej niż najtańsze kafelki. Oczywiście nie oznacza to, że należy kierować się wysoką ceną. Po prostu czasem warto wydać te kilkaset złotych więcej i cieszyć się piękną łazienką jak najdłużej.

Kolory — im mniej, tym lepiej

Dobór kolorów w łazience nie jest prostym wyzwaniem. Są to przestrzenie narażone na ciągłe zabrudzenia. Co więcej, łazienki nie lubią chaosu. W związku z tym najlepiej wybierać maksymalnie dwa kolory, które ozdobią łazienkę. Dobrze, aby były to stonowane i uniwersalne barwy. Terakota w intensywnych barwach nie jest dobrym pomysłem. W tej kwestii lepiej zachować ostrożność, a dodać uroku za pomocą akcesoriów stanowiących mocniejszy akcent.

Urządzamy piękną łazienkę

Kiedy trzeba umyć kafelki…

Piękno to porządek, nie a co do tego najmniejszych wątpliwości. Zasada ta zdecydowanie sprawdza się w łazience. Dlatego też warto, aby kafelki i glazura, mogły zostać w łatwy sposób wyczyszczone. Co więcej, w łazience powinno się znaleźć miejsce na kosmetyki i inne środki higieny. Przechowywanie większości z nich w szafkach pozwoli na wyeksponowanie elementów ozdobnych oraz utrzymanie porządku w łazience. Dzięki temu pomieszczenie będzie jeszcze piękniejsze.

Dekoracja na co dzień

Elementy, które są niezbędne podczas higieny, mogą tworzyć dekoracje. Skrupulatnie poukładane ręczniki, ciekawe lustro, eleganckie mydelniczki oraz pojemniki na płyny mogą pełnić funkcje 2 w 1, czyli użyteczny przedmiot i skromna dekoracja. Wówczas można je uzupełnić o kilka przedmiotów dekoracyjnych jak świece lub kwiaty, a pomieszczenie będzie idealnie wykończone. Warto wypróbować.

Show Full Content
Previous Gdzie szukać materiałów do budowy modeli?
Next Hashimoto, dlaczego nie możesz schudnąć?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Blacharstwo i lakiernictwo ratunkiem dla estetyki i nie tylko. Kiedy skorzystać z usług blacharsko lakierniczych?

9 sierpnia 2021
Close