21 lipca 2024

Ludzie uwielbiają pyszną i aromatyczną kawę. Taka z ekspresu jest nieporównywalnie smaczniejsza od zwykłej rozpuszczalnej. Na rynku dostępne jest wiele modeli ekspresów. Producenci prześcigają się w proponowaniu nowych i bardziej atrakcyjnych rozwiązań. Jakie modele są najlepsze?

Kapsułka czy nie?

Kawa najlepiej smakuje z ekspresu. Dwa podstawowe typy tych urządzeń to ekspres ciśnieniowy i kapsułkowy. Drastycznie różnią się od siebie ceną i sposobem użytkowania. Ekspres do kawy na kapsułki jest stosunkowo tani, ale wymaga kupowania specjalnie dopasowanych kapsułek z kawą. Ekspres ciśnieniowy jest droższy, ale nie trzeba inwestować w drogie kapsułki z wnętrzem niewiadomego pochodzenia. W takim ekspresie można używać dowolnej kawy mielonej lub ziarnistej.

Kwestia użytkowania

Ekspres na kapsułki jest bardzo wygodny. Wystarczy włożyć w niego kapsułkę z wybranym napojem i nacisnąć przycisk. To żadna trudność! Tymczasem, obsługa ekspresu ciśnieniowego wymaga więcej wysiłku. Modele manualne należy obsługiwać zgodnie z instrukcją, każdą kawę przygotowuje się krok po kroku. W przypadku ekspresów automatycznych wystarczy wybrać ulubioną kawę, np. cappuciono. Niektóre modele można sparować ze smartphonem, zapisać najlepsze kombinacje kawy i mleka, a nawet przygotowywać kilka filiżanek w jednym czasie. Taki ekspres do kawy potrzebuje jednak sporo uwagi. Jego czyszczenie, zwłaszcza wężyków i zbiornika na mleko może okazać się uciążliwe. W przypadku ekspresu na kapsułki, jego czyszczenie to banał.

Show Full Content
Previous Odporność, ścieralność, cena. Na co zwrócić uwagę wybierając płytki kuchenne?
Next Hejt, jak radzić sobie z krytyką?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Roboty, które odkurzają za Ciebie

10 marca 2019
Close