3 grudnia 2024

Kochająca się rodzina to wartość nie do przecenienia. Doskonale zdają sobie z tego dorosłe dzieci alkoholików, które nigdy nie zaznały rodzinnego ciepła. Jednak o tym, czy uda się im założyć szczęśliwą rodzinę- decydują nie tylko dobre chęci, ale i genetyka.

Co oznacza skrót DDA?

To potoczne określenie dla dzieci, które zmagają się z następstwami alkoholizmu swoich rodziców. Ludzie z syndromem DDA mają problemy z wyrażaniem emocji i nawiązywaniem trwałych relacji. To pewnie dlatego, że nie zaznali w życiu miłości i nie mieli skąd czerpać pozytywnych wzorców zachowań.

Alkoholizm choroba XXI wieku

Choroba alkoholowa zatacza coraz szersze kręgi, ponieważ jest na nią przyzwolenie społeczne. Członkowie społeczeństwa uważają, że wypicie piwa czy innego wyskokowego trunku to nie grzech. Jednak nie zdają sobie sprawy, że poważny nałóg zawsze zaczyna się niewinnie. Prawdą jest, że z dobrodziejstw procentowych trunków nie wszyscy umieją korzystać rozsądnie. Niektórzy powinni mieć dożywotni zakaz ich spożywania.

Stwierdzenie, że alkoholizm choroba XXI wieku jest jak najbardziej trafione. Dorosłe dzieci alkoholików wywodzą się zarówno z zamożnych rodzin, jak i tych o niskim statusie społecznym i nie ma no to rady. Jak widać, nawet wysoka pozycja społeczna nie chroni przed zagrożeniami.

Czy dorosłe dzieci alkoholików mają szansę na udaną rodzinę?

To wszystko zależy od ich indywidualnych cech. Jedni nie powielają błędów rodziców, innym nie starcza sił, by wyrwać się z tego chorego środowiska. Jednak jest dużo prawdy w stwierdzeniu, że wartości wyniesione z domu rodzinnego odciskają trwałe piętno na naszym dorosłym życiu.

Show Full Content
Previous Inwestowanie w szkolenia pracownicze – tak czy nie?
Next Narodziny Instagram Checkout

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Panele podłogowe wodoodporne jako nowoczesne i praktyczne rozwiązanie

21 kwietnia 2023
Close