21 listopada 2024

Niezależnie od tego, czy właśnie otwierasz własny sklep internetowy, czy może okazjonalnie sprzedajesz swoje rzeczy za pośrednictwem serwisów aukcyjnych, musisz umieć zapakować towar tak, by nie uległ żadnemu uszkodzeniu podczas transportu, a po rozpakowaniu wywarł pozytywne wrażenie na kliencie. Ale jak to zrobić?

W co zapakować zamówienie do wysyłki?

Najbardziej typowym i najchętniej wybieranym rozwiązaniem jest zapakowanie produktów w karton. Należy upewnić się, że pudełko ma dobrze dobrane wymiary: włożony do niego przedmiot nie powinien dotykać jego ścianek.

Drugim rozwiązaniem jest wykorzystanie koperty bąbelkowej. Sprawdzi się ona jednak wyłącznie w przypadku przedmiotów, które nie mogą ulec zgnieceniu, np. biżuterii, kosmetyków do makijażu lub książek.

materiały do pakowania

Jak zabezpieczyć towar?

Zanim umieścimy towar w paczce, należy owinąć go w folię bąbelkową lub ekologiczny papier. Puste miejsca najlepiej dodatkowo wypełnić starymi gazetami, styropianem lub fragmentami tektury. Powyższe zasady dotyczą przede wszystkich przesyłek wysyłanych w kartonach. Bardzo ważne jest dobre zaklejenie pudełka, by nie otworzyło się podczas transportu. Do tego celu używamy taśmy pakowej o w miarę dużej szerokości. Jeśli chcemy, by kurier obchodził się z naszą przesyłką szczególnie ostrożnie, warto wybrać taśmę z ostrzeżeniem, np. „Uwaga! Szkło”. Jeśli nie dysponujemy taką taśmą, możemy również wydrukować podobny komunikat na kartce i nakleić go na paczkę w widocznym miejscu.

Jak zaadresować przesyłkę?

Przesyłkę należy zaadresować jak najbardziej starannie, by mieć pewność, że pracownik firmy przewozowej poprawnie odczyta umieszczone na niej dane. Najbezpieczniej będzie zrobić to drukowanymi literami (możemy również skorzystać z komputera i drukarki). Jeśli boimy się, że dokumenty ulegną zniszczeniu, warto wykorzystać tzw. przylgi kurierskie, czyli koperty z transparentnej folii pokryte z jednej strony silnym klejem, który trwale przymocowuje je do paczek. W tym miejscu możemy umieścić nie tylko dane adresowe odbiorcy, ale również fakturę lub list przewozowy.

Show Full Content
Previous Bank krwi pępowinowej – czy warto z niego skorzystać?
Next Gdzie kupować zabawki dla małych dzieci?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close

Następny wpis

Close

Żywica epoksydowa w salonie

11 marca 2019
Close