Pokolenie obecnych 30-latków z pewnością z rozrzewnieniem wspomina pierwszy polski, a prawdopodobnie również jeden z pierwszych światowych komunikatorów w internecie, jakim było oczywiście GG. Co się z nim stało i czy nadal ktokolwiek z niego korzysta?
Spis treści
Czym był?
Gadu-gadu to jeden z pierwszy internetowych komunikatorów, który zapewniał zupełnie darmowe wysyłanie wiadomości tekstowych do innych uczestników tego typu sieci. W okresie swojej świetności używało go tak dużo osób, że serwery obsługujące go po prostu się wyłączały z powodu zbyt dużego obciążenia. Kres gadu-gadu nadszedł wraz z pojawienie się facebooka. To on zaskarbił sobie serca użytkowników i to właśnie na niego nastąpiła masowa migracja użytkowników. Czy oznacza to, że obecnie gg jest po prostu martwe?
Czy gadu-gadu nadal jest w użyciu?
Odpowiedź na to pytanie niestety nie będzie optymistyczna. Co prawda nie można powiedzieć, że komunikator ten jest już zupełnie nie używany, lub po prostu wyłączony, jednak jego popularność nie jest nawet cieniem tego, co miał jeszcze przed 15 laty. Obecnie z gg korzystają pojedyncze osoby, które wykorzystują ten serwis nie jako narzędzie komunikacji ze swoimi znajomymi, ponieważ wszyscy oni korzystają z facebooka, ale jako rzecz czysto rozrywkową, najczęściej wykorzystywaną w celach anonimowych. GG ma tę przewagę nad fb, że zapewnia nieco większą anonimowość. Użytkownik widzi jedynie numer cudzego gg, a nie całe dane i profil osoby piszącej. Daje to możliwość do nieco bardziej nieskrępowanych rozmów, których celem jest umówienie się np. na randkę. Jest o jednak zaledwie mały procent wcześniejszych użytkowników.
Komentarze